Xiaomi Mi A3 to kolejny” popularny ” smartfon od ukochanej marki. Posiada duży 6-calowy ekran o rozdzielczości HD+, potrójną kamerę główną i potężny 8-rdzeniowy procesor z wydajną grafiką. Przód i tył smartfona są pokryte wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 5, a pięknie opalizująca tylna pokrywa wygląda bardzo imponująco w każdym z kolorów smartfona.

Mi A3 ma 4 GB PAMIĘCI RAM, a wbudowana pamięć jest rozszerzalna przez kartę do 256 GB.

Dostępne jest gniazdo hybrydowe dla dwóch kart SIM lub jednej karty SIM i karty pamięci. Dzięki dość potężnemu sprzętowi i” nagiemu ” urządzeniu z Androidem one urządzenie demonstruje szybką i płynną pracę we wszystkich aplikacjach, a wydajność w grach zadowoli nawet wymagających graczy.

Pojemna bateria i obsługa Quick Charge 3.0 pozwalają skrócić czas oczekiwania na pełne naładowanie do minimum.

Główny aparat ma czujnik o rozdzielczości 48 megapikseli i wykonuje bardzo przyzwoite zdjęcia. Drugi moduł o rozdzielczości 8 megapikseli. umożliwia wykonywanie spektakularnych zdjęć o bardzo szerokim kącie, a trzeci moduł odpowiada tylko za głębię ostrości podczas fotografowania portretów.

Z 32-megapikselowym aparatem przednim, mi A3 twierdzi, że jest „potworem Selfie”. Zaawansowane tryby fotografowania pozwalają uzyskać doskonałe zdjęcia nawet w warunkach nocnych.

Obecność portu podczerwieni pozwala kontrolować urządzenia domowe za pomocą zastrzeżonej aplikacji, a nawet rzadkie i egzotyczne modele telewizorów, klimatyzatorów i innych urządzeń są obsługiwane.

Dobrą wiadomością dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo danych, będzie szybki skaner linii papilarnych wbudowany w ekran. Ale niestety nie można używać mi A3 do płatności zbliżeniowych-o NFC, jak to często bywa w Xiaomi, zapomniano.